Klasická masáž
První dochované zmínky o masážích pochází z Číny a jsou datovány rokem 2500 př.n.l. Masáž můžeme definovat jako souhrn doteků navozujících léčebný a regenerační účinek pro tělo i duši.
Masáž vyvolává komplexní proces s mechanickými, biochemickými a reflexními účinky. Psychologický efekt masáže velice úzce souvisí s nejcitlivějším lidským smyslem, kterým je beze sporu hmat. Různé výzkumy nás upozorňují na mimořádné účinky doteku.
Mozek a kůže totiž vznikají z jednoho zárodečného listu a proto jsou si velmi blízcí. Dotekem lze léčit, zmírnit bolest či odstranit napětí, protože dochází k přímé stimulaci v mozku. Za pomoci masáže je možné vyladit Vaši psychiku a navodit uvolnění.
Nabízím Vám profesionální masáže akreditované Ministerstvem zdravotnictví, které jsou účinnou metodou pro zmírnění či odstranění Vašich potíží, které mohly vzniknout v důsledku pohybových stereotypů a špatného životního stylu.
Pociťujete únavu a deficit energie? Bolí Vás nohy, záda a hlava? Jste přetíženi každodenním shonem a máte potíže se spánkovým režimem? Zkuste zjednat nápravu například některou, z nabízených masáží. Budete příjemně překvapeni nečekaným efektem masáže. Masáže, které Vám nabízím, se odlišují výběrem masážních hmatů, jejich intenzitou, směrem, rychlostí provedení a volbou masážních prostředků, případně použitím některých masážních pomůcek.
Klasická masáž ovlivňuje svaly, šlachy, fascie, působí intenzivnějším tlakem, zasahuje hlouběji uložené struktury.
Klasickou masáž doporučuji v případech, kdy hledáte způsob jak preventivně a účinně působit na svůj kardiovaskulární systém, pohybový aparát a chcete výrazně napomoci regeneračním procesům ve Vašem těle. Masáž je vhodná do programů formování postavy, zpevnění těla a redukce váhy.
Masáž lze realizovat jako celotělovou tak i částečnou.
Indikace (doporučení) masáže
setrvávání ve statických polohách (sedavý způsob zaměstnání, práce na PC, dlouhé stání, řízení motorového vozidla apod.), rekonvalescence po těžkých chorobách, choroby pohybového aparátu, chronická revmatická onemocnění, regenerace organizmu, chronická onemocnění dýchacího systému, při zácpě, hemiplegii (úplné ochrnutí pravé nebo levé poloviny těla), paraplegii (úplné ochrnutí poloviny těla, obvykle dolní), po některých úrazech a operacích, energetický deficit, nedostatek pohybu, z estetických důvodů (např.celulita - pomerančová kůže, redukce hmotnosti, formování postavy), před a po sportovním výkonu, psychická a fyzická únava aj..
Kontraindikace masáže rozlišujeme na celkové (absolutní) a místní (relativní). Při celkové kontraindikaci nelze masáž provádět. U místní kontraindikace lze uskutečnit masáž určitých částí těla. Příklad: u gravidity hovoříme o relativní kontraindikaci, při které se může provádět například masáž šíje v sedě nebo v leže na zádech.
Kontraindikace masáže
2-3 hodiny po jídle, stavy mimořádné únavy až vyčerpanosti, horečnatá onemocnění, akutní zánětlivá a infekční onemocnění (i při podezření na ně), po vakcinaci (očkování), kůže postižená chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým, čerstvá poranění a porušení celistvosti kůže, křečové žíly (varixy), ulcus cruris (bércový vřed), flebitida (zánět žil), nádorová onemocnění, pokročilá ateroskleróza (onemocnění tepen), pokročilá osteoporóza (úbytek kostní hmoty – řídnutí kostí), onemocnění dutiny břišní (appen-dicitis, adnexitis, cholecystitis, žaludeční a dvanáctníkový vřed, tumory trávicího traktu), gravidita (v době gravidity a dva měsíce po porodu), menstruace, opilost, stavy pod vlivem psychotropních drog, akutní psychózy, pohlavní orgány, prsní bradavky a celé prsy u žen aj..